تبلیغات
کانون ورزشی اوج دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا - معرفی ابزارهای ورزشی کم هزینه


ابتدا به معرفی تجهیزاتی می پردازیم که ارزان هستند سپس درباره کاربرد هریک توضیحاتی می دهیم  تا ببینید با همین وسایل ارزان قیمت هم میشود تناسب اندازم لازم را بدست آورد پیش اینکه وسایل گران قیمت بخرید این تجهیزات ارزان قیمت را هم بشناسید

شاید با دیدن تجهیزات ورزشی گران قیمت در باشگاه‌های ورزشی تصور کنید که حفظ تناسب اندام خیلی پرهزینه است. ولی خبر خوب آنکه فقط با صرف هزینه خیلی کم می‌توانید تجهیزات ورزشی خانگی کافی فراهم کنید.

ورزش در محدوده بودجه‌تان

شاید هزینه عضویت باشگاه و تجهیزات ورزشی خانگی باعث شود حس کنید که حفظ تناسب اندام بسیار پرهزینه است. خبر خوب آنکه برای رسیدن به اندام زیبا نیازی به پول فراوان ندارید.
متخصصان مجرب ده ابزار ورزشی کم‌هزینه را به شما توصیه می‌کنند.

طناب طناب‌بازی

طناب‌بازی، تفریحی که در کودکی عاشقش بودید، واقعاً ورزش کاملی است. به همین دلیل اغلب می‌بینید که بوکسورها، کشتی‌گیران و دیگر ورزشکاران حرفه‌ای از این ورزش بهره می‌گیرند. طناب‌بازی موجب تقویت پاها، کفل، بازوها و شانه‌ها می‌شود و برای قلب نیز عالی است. یک طناب مخصوص طناب‌بازی ارزان است و حمل آن در هنگام رفت‌وآمد نیز ساده است.


نوار کششی

نوارهای کششی ارزان و قابل حمل هستند انواع ورزشها را برایتان ممکن می‌سازند. می‌توانید یک دسته از این نوارها را با قیمت ارزان بخرید و اغلب آنها دستورالعمل استفاده نیز دارند. تمرین‌های مقاومتی می‌تواند تقریباً تمام عضلات بدن شما را تقویت کند و ورزش فشرده باعث می‌شود کالری بسوزانید.

گام شمار

با قیمتی ارزان، می‌توانید یک مسافت‌سنج یا گام شمار بخرید که می‌تواند انگیزه زیادی برای قدم زدن و پیاده‌روی به شما بدند. ساده‌ترین نوع گام‌شمار قدم‌های روزانه شما را شمرده و مدل‌های پیشرفته‌تر آن می‌تواند به کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما مرتبط شده و سابقه پیشرفت شما را ثبت کند.


دمبل‌ها

یک جفت وزنه دستی –که دمبل نیز نامیده می‌شود- وسیله‌ ورزشی عالی برای تقویت بالاتنه است. یک گزینه دیگر: از وسایل سنگین معمولی مانند بطری آب، جوراب پر شده با لوبیای خشک یا شن، یا یک بسته برنج، که می‌توانید به راحتی در دست بگیرید استفاده کنید.


تشک یوگا

اگر بطور مرتب به تمرینات یوگا می‌پردازید احتمالاً تشک یوگا دارید. اما شاید ندانید که این تشک‌ها می‌تواند برای ورزش‌های سبک دیگر مانند بشین-پاشو، شنای روی زمین، خمش زانو و ورزش‌های دیگری مورد استفاده قرار گیرد. هنگام انجام تمرینات ثابت سنگین مانند دویدن در جا یا حرکت پروانه، می‌توانید از این تشک برای نرم کردن زمین سفت استفاده کنید و فقط در ده دقیقه تا 100 کالری بسوزانید.


توپ طبی

توپ‌های طبی شبیه توپ بسکتبال هستند اما سنگین هستند می‌توانند موجب تقویت عضلات، هماهنگی، چابکی و توازن عضلات بدن شوند. برای مثال می‌توانید در حین انجام کشش جانبی توپ را بالای سر نگهدارید تا عضلات غیرمستقیم شکم را تقویت کنید، یا در حین پیچش معکوس، توپ را بین زانوها نگهدارید.

توپ تعادل

در کودکی با توپ‌ها بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای داشتید، و حالا به عنوان یک بزرگسال نیز توپ‌ها می‌توانند سرگرم‌کننده باشند و به تناسب اندام شما کمک کنند. توپ‌ها تعادل روشی عالی برای تقویت عضلات میان‌تنه –شکم، کمر، پهلوها و حتی کشاله ران هستند. توپ جنبنده است و برای حفظ تعادل باید از عضلات میان‌تنه کمک بگیرید.
تاریخ : سه شنبه 27 مرداد 1394 | 05:28 ب.ظ | نویسنده : دبیروبلاگ ورزشی آوای اوج | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ولف دی ال